Eli Lilly and Company

Siekiame, kad mūsų atradimai būtų reikšmingi, padėtų žmonėms gyventi sveikiau ir ilgiau

Eli Lilly and Company veikla tęsiasi jau 140 metų. Jungtinių Amerikos Valstijų vidurio vakaruose esančioje Indianos valstijoje, Indianapolio mieste, 1876 m. gegužės mėnesį pulkininkas  Eli Lilly įkūrė šią pasaulinę bendrovę, kurios veikla remiasi moksliniais tyrimais. 38 metų vaistininko ir JAV pilietinio karo veterano pulkininko Eli Lilly netenkino netinkamai ruošiami ir dažnai neveiksmingi to meto vaistai. Jis sau ir visuomenei įsipareigojo, kad:

  • įkurs bendrovę, gaminančią aukščiausios kokybės farmacinius produktus;
  • jo bendrovė kurs tik tokius vaistus, kurie būtų išduodami tik rekomendavus gydytojų, o ne parduodami keliaujančių prekeivių;
  • Lilly vaistai bus paremti geriausiais tų laikų moksliniais tyrimais.

Verslas klestėjo, bet pulkininko Lilly netenkino tradiciniai jo produktų kokybės testavimo metodai. 1886 m. jis nuolatiniam moksliniam darbui pasamdė jauną chemiką, kad šis ieškotų naujausių kokybės vertinimo metodų. Dirbdami kartu jie paklojo pamatus Lilly tradicijoms: pirmiausia koncentruotis į esamų produktų kokybę, o vėliau – kurti naujus, geresnius vaistus ir juos tobulinti.

 

  • Lilly vardas yra pažadas. Raudonas Lilly ženklas evoliucionavusi mūsų įkūrėjo parašo versija yra mūsų išdidžios praeities ir ateities ženklas. Mūsų pažadas paprastas: Lilly siekia daryti reikšmingus atradimus, padedančius žmonėms gyventi sveikiau ir ilgiau.

     

 Svarbūs mūsų istorijos faktai

Čia pateikiame tik keletą faktų; nurodyta data, kai vaistas pasirodė pirmą kartą, dažniausiai Jungtinėse Valstijose; ji gali nesutapti su data, kai vaistas pasirodė kitose pasaulio šalyse.

 

 

1876 JAV Indianapolio valstijoje įkurta bendrovė Eli Lilly.

1922 Lilly tyrėjai, bendradarbiaudami su Kanados Toronto universiteto mokslininkais, sukūrė insulino masinės gamybos būdą.

1923 Mūsų pirmasis didelis proveržis kuriant produktus įvyko pristačius Iletiną – pirmąjį pasaulyje komerciškai platinamą insulino produktą diabetui, kuris iki tol buvo mirtina, neišgydoma liga, gydyti.

1943 Lilly – viena iš pirmųjų bendrovių, sukūrusių masinės penicilino, pirmojo pasaulyje antibiotiko, gamybos metodą. Taip prasidėjo nenutrūkstama kova su užkrečiamosiomis ligomis.

1979 Declor®, cefalosporinų grupės antibiotikas (vaistas, skirtas infekcinėms ligoms gydyti), pirmą kartą pasirodė rinkoje ir tapo perkamiausiu pasaulyje geriamuoju antibiotiku.

1982 Lilly pristatė Humulin® – pirmąjį pasaulyje žmogaus insuliną, pagamintą rekombinantinės DNR technologijos būdu. Laboratorijoje sukurtas žmogaus insulinas yra identiškas insulinui, kuris gaminasi žmogaus organizme. Kol nebuvo sukurtas žmogaus insulinas, buvo vartojamas gyvulinės kilmės insulinas. Humulinas – svarbiausias proveržis diabeto gydymo srityje nuo pat 1920-ųjų.

1987 Lilly pristatė Prozac®, pirmąjį vaistą, priklausantį naujai vaistų grupei, serotonino reabsorbcijos inhibtoriams, skitą klinikinei depresijai gydyti.

1996 Lilly pristatė Zyprexa®, skirtą šizofrenijai gydyti (šizofrenija – tai sunki psichikos sveikatos būklė) ir Gemzar® – kasos ir nesmulkialąsteliniam plaučių vėžiui gydyti.

1996 Lilly sukūrė pirmąjį insulino analogą Humalog®

2002 Lilly kartu su partnere bendrove Icos pristatė vaistą Cialis®, kuris skirtas vyrų erekcijos sutrikimams gydyti.

2004 Lilly pristatė vaistą Strattera® – tai naujas aktyvumo ir dėmesio sutrikimo gydymo būdas. Aktyvumo ir dėmesio sutrikimas – tai tokia būklė, kai žmogus tampa neatidus, impulsyvus ir hiperaktyvus.

2005 Lilly pristatė vaistą Cymbalta®, skirtą depresijai gydyti.
Sukurtas eksenatidas (Byetta®) - pirmasis inkretinas (GLP-1 receptorių agonistas), pirmasis naujos terapinės klasės vaistas**.

2009 Išleidžiamas Efient® – vaistas, mažinantis trombozių ir kraujagyslių sistemos sutrikimų (įskaitant stentų trombozę) skaičių pacientams, sergantiems ūminiais koronariniais sindromais, kurie gydomi taikant perkutaninę koronarinę intervenciją (PKI).

2011 Sukurtas Bydureon ® - prolonguoto veikimo eksenatidas, vartojamas kartą per savaitę.

2013 Lilly švenčia 25-uosius demencijos tyrimų metus ir dar sykį patvirtina savo įsipareigojimą iki 2025 m. atrasti vaistus su Alzheimerio liga susijusiai demencijai gydyti.