Privatumas

Interneto svetainės privatumo pareiškimas

Interneto svetainės privatumo pareiškimo apimtis

Jūsų privatumas mums labai svarbus. Šiame privatumo pareiškime paaiškinama, kokią informaciją apie Jus renka UAB „Eli Lilly Lietuva“ ir kaip ją tvarko. Šis privatumo pareiškimas taikomas interneto svetainėms, kurios nukreipia Jus į šį pareiškimą, interneto svetainės apačioje spustelėjus nuorodą „Privatumo pareiškimas“, taip pat mobiliųjų prietaisų programėlėms ir skaitmeninėms paslaugoms, kurios Jus nukreipia į šį privatumo pareiškimą arba apie jį informuoja. Šiame privatumo pareiškime interneto svetainės, programėlės ir skaitmeninės paslaugos, kurios gali Jus nukreipti į šį privatumo pareiškimą arba apie jį informuoti, vadinamos interneto svetainėmis.

Kokią informaciją renkame ir kaip ją naudojame

  • Trumpai: šioje interneto svetainėje gali būti renkama asmeninė informacija, kuria galima Jus identifikuoti tiesiogiai arba kuri gali būti naudojama kartu su kita Jus identifikuojančia informacija. Tiesiogiai Jus identifikuojančios informacijos pavyzdžiai: Jūsų vardas ir pavardė, kontaktinė informacija, el. pašto adresas ir kita informacija, naudojama kartu su Jus identifikuojančiais elementais. Mūsų interneto svetainėse taip pat gali būti renkama asmeninė informacija, kuri tiesiogiai Jūsų neidentifikuoja (t. y. nenurodomas Jūsų vardas ir pavardė arba kontaktinė informacija), bet gali padėti nustatyti, kad prie mūsų interneto svetainėse prisijungta iš konkretaus kompiuterio ar kito prietaiso. 

Per interneto svetainę galime rinkti šią informaciją apie Jus: 

  • kontaktinė informacija: tai gali būti Jūsų vardas ir pavardė, adresas, telefono numeris, el. pašto adresas ir kita susijusi informacija (toliau – asmeninė informacija). Šią informaciją renkame tam, kad galėtume su Jumis susisiekti. Galite bet kada atsisakyti teikti mums asmeninę informaciją, tačiau tokiu atveju mes nebegalėsime Jums siųsti pranešimų, informuoti apie naujus produktus ar paslaugas;

  • papildoma informacija: tam tikrose mūsų interneto svetainių skiltyse galite pateikti papildomos asmeninės informacijos. Pavyzdžiui, galite užsiregistruoti kuriame nors iš mūsų el. pašto sąrašų arba užsisakyti naujienlaiškį. Jūsų pateiktą informaciją naudosime tam, kad siųstume Jūsų užsakytą informaciją, atsakytume į klausimus, tobulintume savo interneto svetaines, patvirtintumėme Jūsų ryšius su mumis ir imtumės kitų veiksmų, kurie būtini tam, kad įvykdytume Jūsų prašymą;  
  • interesai ir pageidavimai: ši informacija padeda mums geriau teikti paslaugas, atsižvelgiant į Jūsų susidomėjimą mūsų produktais ir paslaugomis. Tai gali būti informacija apie Jūsų pageidaujamus susisiekimo būdus, tolesnę verslo ar profesinių santykių plėtrą, pageidaujamus produktus, kalbas, rinkodaros pageidavimus ir kai kuriuos demografinius duomenis. Kai kurią tokią informaciją renkame tik gavę Jūsų sutikimą, o kai kurią renkame automatiškai, nes to reikia mūsų teisėtiems verslo tikslams; 

  • interneto svetainės naudojimas: šią informaciją naudojame tam, kad tvarkytume ir apsaugotume savo interneto svetaines, tinklo sistemas ir kitą nuosavybę. Tai gali būti informacija, susijusi su Jūsų IP (interneto protokolo) adresu, Jūsų apsilankymo interneto svetainėje data ir laiku, geografine vieta, kaip Jūs elgėtės interneto svetainėje ir kita informacija, renkama per interneto žurnalus, slapukus ir kitomis priemonėmis. Tai gali būti ir informacija, kuri neleidžia mums Jūsų tiesiogiai identifikuoti, bet yra susijusi su Jūsų naudojamu prietaisu. Gali būti, kad Jūsų IP adrese ir mūsų naudojamame slapuke yra informacijos, kuri gali būti laikoma asmenine informacija. Toliau išsamiau paaiškinta, kaip naudojame slapukus ir kitas technologijas. Ši informacija renkama automatiškai, mūsų teisėtais verslo tikslais.

Šią informaciją galime naudoti ir tam, kad vykdytume įstatymuose ar kituose teisės aktuose numatytus reikalavimus, pavyzdžiui, pranešdami apie nepageidaujamus reiškinius ar gindami savo teises, įmonės informacijos išsaugojimo tikslais, interneto svetainių tvarkymo tikslais, mokslinių tyrimų ir produktų tobulinimo tikslais, nes tai yra susiję su teisėtais „Lilly“ interesais. 

Jeigu tai neprieštarauja įstatymams, pirmiau nurodytais tikslais taip pat galime papildyti informaciją apie Jus, įskaitant asmeninę informaciją, arba ją sujungti su informacija apie Jus, gauta iš trečiųjų šalių. Pirmiau nurodytais tikslais Jūsų informacija gali būti naudojama profiliavimui. Jeigu nesutinkate su automatiniu Jūsų informacijos profiliavimu, apie tai mums galite pranešti susisiekę su mumis, naudodami kontaktinę informaciją, pateiktą skyriuje „Kaip su mumis susisiekti“.

Slapukai ir kitos technologijos

Žiniatinklio švyturėliai

Šioje svetainėje gali būti naudojama žiniatinklio signalu arba švyturėliu vadinama technologija. Jis padeda rinkti interneto žurnalų informaciją. Žiniatinklio švyturėlis – tai nedidelis grafinis elementas interneto svetainės puslapyje arba el. laiške, sukurtas tam, kad sektų peržiūrėtus puslapius arba el. laiškus. Interneto žurnalo informacija renkama Jums apsilankius vienoje iš mūsų interneto svetainių per kompiuterį, kuriame ji laikoma (jis vadinamas interneto serveriu).

Tam tikruose interneto svetainių puslapiuose arba Jums siunčiamuose el. laiškuose galime naudoti technologiją, vadinamą žiniatinklio švyturėliu (dar vadinamą signalu arba nematomo GIF technologija). Žiniatinklio švyturėlius naudojame norėdami nustatyti, kurie mūsų atsiųsti el. laiškai buvo atidaryti ir ar toks el. laiškas paskatino atlikti kokius nors veiksmus. Švyturėliai taip pat padeda analizuoti interneto svetainių veiksmingumą, fiksuojant svetainės lankytojų skaičių arba lankytojų atliktų pagrindinių svetainės elementų paspaudimų skaičių.

Slapukai

Šioje interneto svetainėje gali būti naudojama slapukų (angl. cookies) technologija. Slapukas – tai nedidelis duomenų failas, kurį interneto svetainė gali įrašyti Jūsų kompiuterio standžiajame diske, kur laikomi interneto naršyklės failai. Slapukas naudingas tuo, kad Jums nebereikia pakartotinai įvesti informacijos tam tikrose registracijos srityse, nes slapukas leidžia svetainei „prisiminti“ informaciją, kurią anksčiau įvedė lankytojas. Slapukai taip pat leidžia pateikti lankytojui su jo naudotu turiniu susijusią informaciją ir stebėti, kaip naudojamos tam tikros interneto svetainės sritys. Slapukus Jūsų kompiuteryje galime įrašyti mes arba trečiosios šalys, su kuriomis palaikome dalykinius santykius ir kurios teikia interneto analizės ir reklamos paslaugas. Dauguma interneto naršyklių arba kita programinė įranga leidžia pakeisti nuostatas ir pašalinti slapukus iš kompiuterio standžiojo disko, užblokuoti visus slapukus arba būti įspėtiems prieš įrašant slapukus. Jeigu norite daugiau sužinoti apie šias funkcijas, peržiūrėkite interneto naršyklės instrukcijas. Jeigu slapukus atmesite, svetainės veikimas gali būti ribotas, o Jums gali nepavykti pasinaudoti daugeliu svetainės funkcijų.

Draudimas sekti

Yra įvairių būdų, kuriais galite užkirsti kelią Jūsų veiklos internete sekimui. Vienas jų – interneto naršyklėje pasirinkti nuostatą, kad Jūsų aplankytos interneto svetainės būtų įspėtos, jog Jūs nenorite, kad būtų renkama informacija apie Jus. Tai vadinamasis draudimo sekti (angl. Do-Not-Track – DNT) signalas. Tačiau žinokite, kad šiuo metu mūsų interneto svetainės ir kiti internetiniai ištekliai nereaguoja į tokius signalus iš interneto naršyklių. Kol kas nėra visuotinai priimtų standartų, kuriais būtų nurodyta įmonėms, ką daryti aptikus draudimo sekti signalą.

Slapukai ir pasirinkimo galimybės

Europos interaktyvios skaitmeninės reklamos aljanso (European Interactive Digital Advertising Alliance – EIDAA) interneto svetainėje žmonės gali atsisakyti gauti internetinius reklamos skelbimus iš kai kurių arba visų tinklo reklamos įmonių, dalyvaujančių programoje. Daugiau informacijos apie EIDAA galite rasti čia: www.youronlinechoices.eu.

Kodėl dalijamės Jūsų informacija

Jūsų asmeninę informaciją galime perduoti savo tarpininkams, rangovams arba partneriams, bendradarbiaujantiems su „Lilly“ arba dirbantiems „Lilly“ vardu – siunčiantiems el. laiškus, tvarkantiems duomenis, teikiantiems duomenų bazių prieglobos paslaugas, duomenų tvarkymo paslaugas, klientų aptarnavimo paslaugas, taip pat galime papildyti Jūsų asmens duomenis duomenimis, gautais iš jų. Tarpininkai, rangovai ar partneriai iš mūsų gautus duomenis gali naudoti tik tam, kad teiktų paslaugas mums arba paslaugas, susijusias su jų ir mūsų bendradarbiavimu (pavyzdžiui, kai kurie iš mūsų produktų kuriami ir platinami sudarius sutartis su kitomis įmonėmis).

Asmeninę informaciją atskleisime atsakydami į teismo šaukimus ar kitus teisėtus prašymus pateikti informaciją, gautus iš valstybinių įstaigų, tenkindami nacionalinio saugumo ar teisėtvarkos institucijų reikalavimus, užtikrindami interneto saugumą ir kitais įstatymuose numatytais atvejais. Itin retais atvejais, kai keliama grėsmė nacionaliniam arba įmonės saugumui, pasiliekame teisę atitinkamoms valstybėms įstaigoms perduoti visą savo lankytojų ir klientų duomenų bazę.

Jūsų asmeninę informaciją trečiosioms šalims galime pateikti ir pardavus, perleidus ar kitaip perdavus interneto svetainę, su kuria tokia informacija susijusi. Tokiu atveju ją įsigijęs asmuo privalo asmeninę informaciją tvarkyti taip, kaip tai numatyta šiame privatumo pareiškime.

„Google Analytics“

Paslauga „Google Analytics“ gali būti naudojama tam, kad geriau veiktų interneto svetainė ir padėtų mums išsiaiškinti, kurios interneto svetainės dalys aktyviau naudojamos. „Google Analytics“ tam naudoja technologijas, kaip antai pirmųjų šalių slapukai ir „JavaScript“ kodas informacijai apie lankytojus rinkti. „Google Analytics“ seka tik tų interneto svetainių lankytojus, kurie apsilanko svetainėse, kuriose įjungtas „JavaScript“ kodas. „Google Analytics“ anonimiškai seka, kaip lankytojai sąveikauja su interneto svetaine, įskaitant tai, iš kur jie į ją pateko ir ką joje veikė. „Google Analytics“ iš naudotojų renka pirmiau minėtą informaciją.

Ši informacija naudojama interneto svetainei administruoti ir atnaujinti. Mes taip pat galime įvertinti, ar svetainės lankytojai atitinka numatytą svetainės demografinę grupę, ir išsiaiškinti, kaip pagrindinės lankytojų grupės naudojasi svetainės turiniu.

Pirmųjų šalių slapukai (tokie kaip „Google Analytics“ slapukas) ir trečiųjų šalių slapukai (tokie kaip „DoubleClick“ slapukas) naudojami išsiaiškinti, kaip Jums parodyti reklaminiai skelbimai, Jūsų naudojimasis kitomis reklamos paslaugomis ir sąveika su parodytais reklaminiais skelbimais bei kitomis reklamos paslaugomis yra susiję su Jūsų apsilankymais šioje svetainėje.

A. Atsisakymo nuostata

Interneto svetainių lankytojams, nenorintiems, kad būtų renkami jų duomenys, „Google Analytics“ siūlo pasinaudoti atsisakymo nuostata. Daugiau informacijos apie šią galimybę rasite atitinkamu metu „Google“ nurodytuose tinklalapiuose.


B. Kaip „Google“ naudoja duomenis

„Google“ ir jai priklausančios pavaldžiosios įmonės gali saugoti ir naudoti informaciją, surinktą naudojantis „Google Analytics“ informacijos atskleidimo ir bendrinimo procesais, laikydamosi „Google“ privatumo politikos (ją galima rasti atitinkamu metu „Google“ nurodytuose tinklalapiuose).

Socialinių tinklų papildiniai

Mūsų interneto svetainėse gali būti naudojami socialinių tinklų papildiniai, kuriais naudojantis labai paprasta dalytis informacija su kitais. Jums lankantis mūsų interneto svetainėje, joje esančio socialinio tinklo papildinio operatorius gali Jūsų kompiuteryje įrašyti slapuką, kuris leidžia tam operatoriui interneto svetainėje atpažinti asmenis, kurie mūsų svetainėse lankėsi anksčiau. Jeigu anksčiau naršydami mūsų interneto svetainėje esate prisijungę prie socialinio tinklo interneto svetainės, socialinio tinklo papildiniai gali leisti tai socialinio tinklo svetainei gauti tiesiogiai Jus identifikuojančią informaciją, kuri rodo, kad Jūs lankėtės mūsų svetainėje. Socialinio tinklo papildinys gali rinkti tokią informaciją apie lankytojus, kurie prisijungė prie socialinių tinklų, neatsižvelgiant į tai, ar jie sąveikavo su papildiniu mūsų interneto svetainėje, ar ne. Socialinių tinklų papildiniai taip pat leidžia socialinių tinklų svetainėms perduoti informaciją apie Jūsų veiksmus mūsų interneto svetainėje kitiems jų socialinio tinklo svetainės naudotojams. „Lilly“ nekontroliuoja iš socialinių tinklų papildinių gaunamo turinio. Jeigu Jums reikia daugiau informacijos apie socialinių tinklų papildinius iš socialinių tinklų svetainių, susipažinkite su atitinkamos svetainės privatumo ir duomenų bendrinimo pareiškimais.

Kiek laiko saugome Jūsų informaciją

Jūsų informacija saugoma tiek, kiek to reikės teisėtais ir įstatymuose numatytais tikslais, vadovaujantis mūsų dokumentų saugojimo taisyklėmis ir galiojančiais įstatymais bei kitais teisės aktais.

 

Informacija apie vaikus

Ši svetainė nėra skirta ir nebuvo kuriama naudotis jaunesniems nei 16 metų asmenims. Mes specialiai nerenkame asmeninės informacijos apie jaunesnius nei 16 metų asmenis. 

Kaip užtikriname Jūsų informacijos saugumą

Naudojame pagrįstas fizines, elektronines ir procedūrines apsaugos priemones, kad užtikrintume per šią interneto svetainę surinktos asmeninės informacijos saugumą. Pavyzdžiui, prieiga prie šios informacijos suteikiama tik leidimą turintiems darbuotojas, paslaugų teikėjams ir rangovams, kuriems ta prieiga būtina, kad jie galėtų vykdyti šiame pranešime apibūdintą veiklą. Nors ir stengiamės užtikrinti mūsų tvarkomos ir saugomos informacijos saugumą, jokia apsaugos sistema negali apsaugoti nuo visų galimų apsaugos pažeidimų.  

Jūsų teisės ir pasirinkimo galimybės

Turite teisę žinoti, kaip mes naudojame Jūsų asmeninę informaciją ir kam ją atskleidžiame. Taip pat turite teisę reikalauti peržiūrėti mūsų saugomą Jūsų asmeninę informaciją, gauti jos kopiją, ją pataisyti arba ją visiškai ištrinti.

Taip pat tam tikromis aplinkybėmis turite teisę reikalauti, kad Jūsų informacija būtų perduota kitam subjektui arba asmeniui elektroniniu formatu.

Ne visada galime patenkinti tokius reikalavimus.

Kaip su mumis susisiekti

Pirmiau aptartus reikalavimus galite pateikti susisiekę su mumis:

UAB „Eli Lilly Lietuva“                                                                                            

Gynėjų g. 16, LT-11307, Vilnius, Lietuva                                                                             

Telefono Nr: +370 5 2649600

Taip pat galite susisiekti su mumis, naudodamiesi pirmiau pateikta informacija, jeigu turite klausimų apie šį privatumo pareiškimą.

Kaip pateikti skundą

Jeigu norite pateikti skundą dėl to, kaip mes tvarkome Jūsų asmeninę informaciją, galite el. paštu privacy@lilly.com kreiptis į mūsų duomenų apsaugos specialistą, kuris išnagrinės skundą.

Jeigu būsite nepatenkinti mūsų atsakymu arba manysite, kad mes tvarkome Jūsų asmens duomenis nesilaikydami įstatymų, galėsite pateikti skundą Duomenų apsaugos institucijai (Data Protection Authority – DPA).

Asmeninės informacijos perdavimas į užsienį

„Lilly“ gali perduoti Jūsų asmeninę informaciją kitoms susijusioms „Lilly“ įmonėms visame pasaulyje. Šios susijusios įmonės savo ruožtu gali perduoti Jūsų asmeninę informaciją kitoms susijusioms „Lilly“ įmonėms. Kai kurios susijusios „Lilly“ įmonės gali veikti šalyse, kuriose nėra užtikrinamas reikiamas duomenų apsaugos lygis. Tačiau iš visų susijusių „Lilly“ įmonių reikalaujama, kad asmeninė informacija būtų tvarkoma taip, kaip nurodyta šiame pranešime. Jeigu norite gauti papildomos informacijos apie tai, kokiu pagrindu atliekamas informacijos perdavimas ir kokias apsaugos priemones „Lilly“ taiko perduodama asmeninę informaciją į užsienį, susisiekite su mumis el. paštu privacy@lilly.com arba apsilankykite https://www.lilly.com/privacy.

Nuorodos į trečiųjų šalių svetaines

Kad mūsų lankytojams būtų patogiau, šioje interneto svetainėje gali būti nuorodų į kitas svetaines, kurios priklauso trečiosioms šalims, jeigu mes manome, kad jose gali būti siūloma naudingos informacijos. Čia apibūdintos taisyklės ir procedūros šioms svetainėms netaikomos. Neatsakome už asmeninės informacijos rinkimą ir naudojimą trečiųjų šalių interneto svetainėse. Todėl neprisiimame jokios atsakomybės už tai, kaip trečiosios šalys naudoja asmeninę informaciją, gautą Jums naudojantis trečiųjų šalių interneto svetainėmis. Siūlome susisiekti su tokiomis svetainėmis ir pasiteirauti apie jų privatumo, apsaugos, duomenų rinkimo ir platinimo politiką.

Mūsų privatumo politikos pakeitimai

Kartais mums gali tekti atnaujinti šio privatumo pareiškimo nuostatas. Jeigu tai padarysime, Jūsų patogumui atnaujintas pareiškimas bus paskelbtas šiame puslapyje. Jūsų asmeninė informacija visada tvarkoma vadovaujantis privatumo pareiškimu, kuris galioja informacijos rinkimo metu. Jūsų asmeninės informacijos nenaudosime jokiais kitais būdais ir neatskleisime jos kitiems subjektams, kad jie galėtų ją naudoti kitais tikslais, prieš tai Jums apie tai nepranešę ir nesuteikę galimybės tam paprieštarauti.